Vastsündinute pildistamise koolitusKirjutan teile ühest vahvast koolitusest, mille läbisin sel suvel Tallinnas Fotopesa stuudios

Juhendaja Sigrid Proosvelti käe all õppisin kõike vajalikku, mida teada vastsündinud beebit pildistades nii fotostuudios, kui ka pildistamisel kodustes tingimustes. Kuna suvel ei olnud tavapäraseid beebi pildistamise kursuseid, siis mina käisin privaatsel koolitusel, mis kestis 5.5 tundi. Kõigepealt oli kavas teooria osa, kus käsitlesime järgmisi teemasid: ettevalmistus fotosessiooniks, vastsündinu pildistamiseks vajalikud asjad, taustade ja aksessuaaride valik, beebi jaoks hea keskkonna loomine, beebi poosidesse sättimine ja turvalisus, vajadusel beebi lohutamine ja tema soovidest aru saamine, valgusallika valimine ja kasutamine, kaamera seaded ja tehnika kasutamine, välguga pildistamine stuudios ja stuudio valgustuse kasutamine, head ja halvad nurgad pildistamiseks, piltide töötlemine ja turundamine.

Enne beebi saabumist oli mul aega tutvuda stuudioga, aksessuaaridega ja vaadata, kuidas Sigrid valmistub vastsündinu sessiooniks. Selleks ajaks, kui pisike 5 päevane beebipoiss oli kohal, oli kõik juba valmis pildistamiseks (erinevad teemad ja aksessuaarid valitud, õige temperatuur stuudios).

Praktiline osa koolitusest oli vastsündinud beebi pildistamine rakendades teooriat. Sigrid wrappis ja pani beebi poosidesse, rääkis juurde mida ja miks ta teeb, pildistas ning siis sain mina fotosid teha. Vahepeal, kui beebi vajas kallistusi, süüa või mähkmete vahetust, siis oli selleks täpselt niipalju aega, kui tarvis. Kokku kestis fotosessioon kuskil 3 tundi.

Sigrid on väga sõbralik, tore ja abivalmis inimene, tema koolitus oli väga mõnusas vabas vormis, ei mingit stressi. Ma jäin koolitusega väga rahule, eriti meeldis just see privaatne õppimise viis, kus mina olin ainuke õpilane. Sain küsida palju küsimusi ja Sigrid rääkis mulle beebide pildistamisest ja üldse fotograafiast, lähtudes  oma kogemustest, mida ta on aastatega õppinud.

Lisan teile vaatamiseks mõned pildid vastsündinud beebist, mis koolitusepäeval tegin.Eelmine
beebiootuse fotosessioon mere ääres
Järgmine
Vastsündinud beebi fotosessioon kodus

Vastused puuduvad

Email again: